Az egyes rádiócsatornák hallgatottságának változásai mellett nem mozdult el számottevően a magyarországi össz-rádióhallgatás volumene.

2010 szeptemberében (egy átlagos hétköznapon vagy egy átlagos hétvégi napon) a 15 évnél idősebb magyar népesség 87,3%-a, azaz 7 438 000 fő hallgatott rádiót, és a naponta rádiózásra fordított idő a hallgatók körében átlagosan 4 óra 17 perc volt, amely közel azonos érték az előző hónaphoz képest.

A rádióhallgatás napi görbéje az első őszi hónapot tekintve kismértékben átalakult a nyári hónapokhoz viszonyítva: a görbe a munkába indulás időszakát követve hamarabb kezd épülni, de a csúcsot továbbra is 9 órakor éri el. Jelentősen megváltozott viszont a koradélutáni hallgatottság, mely 14 órakor kezd növekedni s egy második kiemelkedő időszakként 17 óráig 17-19%-os hallgatottságot biztosított a rádiók számára.

Szeptemberben került sor a megyeszékhelyi rádióadók hallgatottság mérésének idei harmadik hullámára is. A 18 mért megyeszékhely közül 6 város esetében is magasabb volt 30%-nál a leghallgatottabb rádió napi elérése a 15-49 évesek körében, mely országos szinten is kiemelkedő teljesítmény. (Ugyancsak a 15-49 évesek körében a leghallgatottabb országos rádió napi elérése: 18,6%.)

Igen változatos képet mutatnak a megyék abban a tekintetben is, hogy milyen hallgatottsági különbség van a megyei első és harmadik helyezett rádiócsatorna napi elérési adatai között: a legkisebb érték 5,5 százalékpontnyi különbség – ahol tehát 3 rádió is jelentős hallgatottsággal bír -, míg a legnagyobb különbség: 27,5 százalékpontnyi.

További információ: Melles Katalin kutatásvezető (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)